ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Торське

вул. Вербова,20
с.Торське
Заліщицький район
Тернопільська область
48642
(03554) 2-72-25
(03554) 2-73-63
torskashkola@ukr.net

Реєстрація для події

Будь ласка, заповніть інформацію нижче:

Теги

Список тегів порожній.

Ласкаво просимо на наш сайт

   Школа у с.Торське почала функціонувати як середня у 1960році. У 2010році через 50 років відбулася зустріч першого випуску середньої школи.

   Сьогодні в школі є 99 учнів, працює 22 вчителі, з них один - вчитель- методист, 7 - старших учителів, мають вищу категорію 15 педагогів, всі працюють за одержаною у вузах спеціальністю.

   Школа працює над проблемою "Впровадження диференціації як одного із принципів реалізації особистісно зорієнтованого навчально-виховного процесу"

   У 1993році школа першою в області одержала Державний акт на право постійного користування землею для дослідних, навчальних цілей і ведення сільського господарства (15га землі).

   Школа проатестована 16.05.2012р. Наступна атестація повина проходити у 2018 році.

    Школа гордиться своїми випускниками: Бігусяк М.В. (директо Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника),  Борсукевич Б.М. (викладач кафедри мікробіології Львівського національного університету ім.І.Франка), Дейкало І.М. ( доктор медичних наук, професор Тернопільського державного медичного університету), Іщенко (Павлик) Л.М. (науковий співробітник Національного університету біоресурсів та природо користування), Корилюк Іван Михайлович (заступник директора з навчальної роботи Полтавського сільськогосподарського коледжу аграрної академії), Кузняк В.П. (голова ради суддів Чернівецької області), Лазар М.П. (голова правління Тернопільської облспоживспілки), Третяк А.М. (член-кореспондент Національної академії аграрних наук України), Цепенюк М.І. (декан центру довузівської підготовки Тернопільського національного технічного університету ім.І.Пулюя), Юрчишин О.Я. (викладач національного технічного університету "Київський політехнічний інститут").

Вітальна сторінка

          Гімн школі

 

      Школо рідна! Наших мрій колиско!

     Ми із Тебе вирушаєм в світ.

     Ти даєш нам ласку материнську,

     Дужі крила на новий політ.

 

      Ти даєш душі вкраїнську пісню,

      Розуму даєш міцні знання.

      І прийти до Тебе нам не пізно,

      Бо несеш натхнення Ти щодня.

 

      Тож живи і процвітай чудово,

      Слався в учнях і ділах своїх.

      Рідна школо! Сонячна будово!

      І дитинства райдужний поріг.

                           Ганна Рибцуник,

            Випускниця Торської середньої школи,

           літераторка

 

То́рське — село Заліщицького району Тернопільської області. Розташоване на річці Потічок, в центрі району. Центр сільради, якій підпорядковано села Глушка та Якубівка. Розташоване за 12 км від райцентру, залізнична станція.

Перша письмова згадка - 1440 рік

Населення— 813 осіб (2007).

Клімат

Кількість атмосферних опадів за рік становить 572 мм. Для рослин вологи достатньо. Кліматичні умови місцевості дають можливість вирощувати всі сільськогосподарські культури, які вирощують в зоні лісостепу і степу України. Середня річна температура за багаторічним спостереженням - 8.3Со. Абсолютний максимум температури 45Со, абсолютний мінімум 31Со.

Грунтотворчими породами на території села є карбонатні леси і лесовидні суглинки. В минулому значна частина території села була покрита широколистими лісами. Трав'яниста рослинність збереглася на природних пасовищах на яких багато лікарських рослин (ромашка, календула, звіробій, чистотіл та інші)

Поблизу села є Торське родовище вапняків.

Історія

Торське це стародавнее поселения, відоме ще з часів кам'яної доби. Професор Юрій Полянський виявив на його території стоянки солютерської доби (приблизно XVIII ст. до н.е.) На околиці Торського виявлено стародавне поселення неоліту (IV тисячоліття до н. е.) трипільської культури та давньослов'янський могильник (18 поховань з ювелірними прикрасами). Досліджено пам'ятки лінійнострічкової кераміки (приблизно 4 тис. років до н. е.). сліди ранньослов'янської доби, липецького типу — IV—VIII ст. нашої ери (Я- Пастернак, Археологія України, стор. 71). Знайдено городище, а також княже погребище.

Назва села походить від одного із тюркомовних племен торків, яке тимчасово перебувало на цій території в XIII ст. Торкі в другій половині X ст. перекочували з Приаралля в степи Південної Русі. Вони стали союзниками князя Володимира Святославовича в його боротьбі проти булгар. Сліди торків збереглися і в назвах інших населених пунктів України.

Територія Заліщицького почала заселятися поляками в 1331 році коли монахи домініканського ордену заснували монастир.

У XVI ст. поляки масово осідають на маєтках місцевих землевласників. Перша письмова згадка про Торське- 1440 рік.

З 1578 році село Торське було у володінні польської шляхетки  Катерини Торської. Починаючи з XVII ст. почалася колонізація краю польскою шляхтою. У Торскому були засновані свічкова, миловарна і ткацька мануфактури.

У XVIII ст. в с.Торське заселяють переселенці з Гуцульщини та інших територій України.

Восени 1648 під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького жителі Торського під керівництвом селянина Петраша брали у часть у поході на замок у Червоногороді (нині урочище поблизу села Нирків Заліщицького району).

В середині XVII ст. спалахнула чума.

За переписом населення у 1900 році в Торському проживало 2154 чоловіки.

Великі історичні події обминали село та зберегли стародавні традиції і уклад життя.

На початку літа 1915 року під час першої світової війни село стало ареною кривавих боїв між австро-угорською і російською арміями. Після вибуху першої світової війни, коли було сформовано легіон Українських січових стрільців, до нього зголосилося добровольцями багато молоді сіла, яка після проголошення Західно-Української Народної Республікивлилася в ряди Української Галицької армії (УГА). Існувала підпільна Організація Українських Націоналістів (ОУН). 17 вересня 1939 pokу у село вступили війська Червоної Армії. Червоної Армії на зборах громами було обрано Тимчасовий комітет із представників сільської бідноти. До складу його увійшло 13 осіб. Комітет та дружина роздавали майно Торських.

Було проведено конфіскацію панської землі та землі польських осадників, які приїхали як колоністи із західних земель Польщі. В 1948 році відновив своє господарювання колгосп.

19 серпня 1991 року під часи ДКЧС місцева партійна організація комуністів на своїх партійних зборах прийняла рішення про саморозпуск. 1 березня 1994 року було створено «Дослідне господарство Академії аграрних наук – агрофірма ім. М.Грушевського».

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (1842)

У селі є церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (1842). Мала велику центральну баню, меншу баню над престолом і дві інші малі на фронті, в яких було 4 малих дзвонів і 1 великий. Костела в селі не було, бо відсоток латинників у селі був малим. Місцеві латинники говорили українською мовою і це були в основному члени міщанського подружжя.

У 1995 збудовано капличку.

У центрі села є могила радянських воїнів, які загинули при визволенні села — 35 радянських воїни. Пам'ятник у вигляді прямокутного постаменту заввишки 2,25 м, на якому постать радянського воїна з автоматом і з каскою на голові, заввишки 2,5 м[1].

Читальню «Просвіта» було засновано на початку століття (близько 1900 р.) заходами місцевого пароха о. Івана Рудницького.

Споруджено пам'ятники Т. Шевченкові (1961) та воїнам-односельцям, полеглим у німецько-радянській війні (1967), насипано символічну могилу Борцям за волю України (1942, відновлено 1991), встановлено пам'ятний хрест на честь скасування панщини

 

 

 

 

Новини

День єднання

16.02.2022 11:30
З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах...
Здобувачі освіти 3 класу долучилися до відзначення Дня безпечного Інтернету (вчитель інформатики...
Флешмоб педагогічних працівників школи "Що для мене Соборність...
« З Різдвом Христовим,З Новим роком,Хай Вам щаститьЗа кожним кроком!Хай Матір Божа Вас охороняє,А...
З 12-го листопада по 5-те грудня проходив II Всеукраїнський марафон з української мови. Учні...
З давніх-давен свято Нового року було початком чогось казкового, всі довкола чекали чудес, а у...
Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем...
Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем...
Ідея відзначати «День чаю» літала в повітрі багато років. Метою проведення Міжнародного дня чаю»...
                        День Збройних...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Реєстрація для події

Будь ласка, заповніть інформацію нижче: